نوسانات قیمت آهن و سردرگمی خریداران داخلی

نوسانات قیمت آهن در بازار داخلی پایا فولاد

شرکت پایا فولاد شرکت تخصصی بین المللی تولید و بازاریابی در زمینه انواع میلگرد و آهن آلات و ارائه مطالب علمی نوسانات قیمت آهن در بازار داخلی فعالیت دارد.

نوسانات قیمت آهن در بازار داخلی

طبق گفته های برخی از خریداران در بازار شنیده می شود که علت اصلی افزایش قیمت روز آهن که اخیرا رخ داد، تلاش دولت ایران برای جبران بخشی از کسری بودجه خود با استفاده از تغییرات اخیر قیمت روز آهن بوده است. البته این گفته ها بیش تر شبیه به شایعات می باشند. اما اگر این شایعه صحت داشته باشد که قیمت روز آهن صرفا برای جبران کسری بودجه امسال دولت گران تر شده است، به احتمال زیاد قیمت روز آهن در سراشیبی بازار قرار گرفته است و پیش بینی می شود که به ‌زودی نوسانات کاهشی در نمودار قیمت آهن رخ دهد.

براورد های صورت گرفته توسط کارشناسان نشان می دهد که از محل افزایش قیمت نفت ، و ارز احتمال افزایش قیمت روز آهن در ایران نیز  وجود دارد و فروش آهن در بازار های داخلی و احیانا خارجی با نرخ ارز بالاتر می تواند کسری بودجه را جبران کند. به این ترتیب، با فروش آهن با قیمت های بالاتر، کسری بودجه تا حد زیادی از میان می‌رود. اما بسیاری از کارشناسان دیگر هم معتقدند که هم‌زمان با افزایش عرضه این محصول، نمودار قیمت آهن نیز احتمالا روند کاهشی را نشان خواهد داد.

بررسی نوسانات بازار

در این شرایط، خریداران بی اطلاعی که در روزهای اخیر و با توجه به قیمت روز آهن و بدون در نظر گرفتن نمودار قیمت آهن به بازار این محصول وارد می‌شوند، ریسک ضرر زیادی را به ‌جان خود می‌خرند و به دلیل این که شناخت چندانی از وضعیت عرضه آهن در ماه‌های پایانی سال ندارند، با خرید این محصول به قیمت بالا متضرر می شوند. به عبارت دیگر می‌توان گفت، بررسی نوسانات قیمت روز آهن با توجه به نمودار قیمت آهن بهترین کاری است که خریداران می توانند انجام دهند تا منافع آن ها متوجه ضرر و زیان نگردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا