کاهش خریداران در بازار آهن

کاهش خریداران در بازار آهن

شرکت پایا فولاد: در بازار آزاد روز گذشته شاهد کاهش قیمت مقاطع طویل همچون پروفیل بودیم این اتفاق در صورتی رخ داده که تنش های سیاسی بین دولت و مجلس شدت گرفته و ایران نیز درحال خروج از پروتکل الحاقی است البته روند ثبات نسبی نیز در بازار روز گذشته قابل شهود بود و همچنان در بازار آهن، فعالان و خریداران تمایلی به خرید ندارند و آنچنان که به نظر می رسد تا وضعیت برجام مشخص نشود و تکلیف نرخ ارز روشن نشود این روند همچنان ادامه دارد.

در روز گذشته نرخ دلار روند صعودی را طی کرد ولی این صعود شیب تندی نسبت به پیش بینی های از قبل انجام شده نداشته است. در صورتی که در بازار آزاد نرخ دلار نقدی در ساعات اولیه با رشد ۲۵۰ تومانی همراه بود ولی در ادامه روز با کاهش ۳۰ تومان به ۲۴ هزار و ۷۲۰ تومان رسید. نرخ فروش اسکناس دلار روی تابلو صرافی ملی به صورت کلی ۳۲۰ تومان افزایش یافت و رقم آن ۲۴ هزار و ۵۲۱ تومان اعلام شد.

البته این افزایش در نرخ ارز به نوعی از تلاش های بازار ساز برای کنترل بازار در روز های ابتدایی کاهش شدید تعهدات برجامی ایران سرچشمه می گیرد و البته با توجه به گفته های رئیس کل بانک مرکزی درباره آزاد سازی بخشی از پول های بلوکه شده ایران که می تواند نرخ ارز را وارد روند نزولی کند. همین سیگنال های مثبت کاهشی سبب شده خریداران از خرید خود دست کشیده و فعلا منتظر مشخص شدن تکلیف بازار باشند و تولیدکنندگان نیز ناچار به کاهش نرخ محصولات خود هستند. 

این مساله البته با کاهش ۲/۴ درصدی نرخ پایه مقاطع طویل فولادی در معاملات بورس کالا نسبت به هفته گذشته و البته رقابت اندک زیر یک درصدی برای خرید شمش بلوم از این بازار فیزیکی در معاملات روز گذشته آن بخصوص در شرایطی که قیمت پایه شمش نیز در معاملات روز گذشته حدود یک درصد کاهش پیدا کرده بود، همراه شده است و همه این مسائل باعث شده که بازار آهن چه در حوزه مقاطع طویل و چه در حوزه قوطی و پروفیل سیری نسبتا نزولی داشته باشد. 

البته روز گذشته بخش زیادی از تولیدکنندگان میلگرد و تیرآهن قیمت محصولاتشان را با احتیاط ثابت نگه داشتند، اما در حوزه‌های نبشی و ناودانی و قوطی و پروفیل، ریزش قیمت بیشتر از ثبات نسبی مشاهده ‌شد؛ نکته اساسی اما اینجاست که همین قیمت‌های اعلامی هم در بازار آزاد خریدار ندارد و تولیدکنندگان و بنگاه ‌داران همچنان برای جذب مشتری ناچار به زیرفروشی هستند، به ویژه آن که قیمت پایه میلگرد آجدار در معاملات بورس کالا از برآورد ما درباره متوسط قیمت میلگرد ۱۴ آجدار طبق نرخ‌های اعلامی امروز نوردکاران در بازار آزاد حدود ۷۰۰ تومان پایین ‌تراست.

شرکت پایا فولاد

با عنایت بر اینکه روند خرید از گروه پایافولاد به دو صورت حضوری و غیرحضوری امکان پذیر است جهت رفاه حال شما قیمت تمامی محصولات به ویژه قیمت میلگرد هرروزه بروزرسانی می گردد. در نظر داشته باشید که به طور میانگین پس از ثبت و تایید سفارش شما محصول خریداری شده یک الی سه روز کاری تا دریافت در مقصد زمان می برد.بعلاوه شما عزیزان جهت دریافت مشاوره در خرید میلگرد می توانید با شماره ۰۳۵۳۵۲۵۹۵۰۰ تماس حاصل نموده و از اطلاعات بیشتری بهره مند گردید.

پس از استعلام قیمت محصول توسط شما ، کارشناسان فروش گروه پایافولاد ، قیمت و مشخصات محصول ، شرایط پرداخت ، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در قالب پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رسانند. پس از تایید پرداخت ، واحد حمل و نقل گروه پایافولاد دستور بارگیری و ارسال بار را دریافت می‌کند ؛ و بعد از تاييد قيمت كرايه از سوي مشتري ، طبق زمان‌بندی اعلام شده ، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری ، اقدام می‌نماید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.